SDH Luštěnice

GPS : 50°19'24.154"N          14°56'16.142"E

PageRank

29.01.2011: Nové stránky OSH Mladá Boleslav
byly spuštěny na této adrese - www.oshmb.cz
<<  Únor  >>
Zde jsou uvedeny linky na zajímavé fotogalerie.

Jarda Lang
joschua.rajce.net

Štěpán Klička
picasaweb

Hasiči Luštěnice hasicilustenice.rajce.net

Mapa zásahů

Pro zobrazení celé mapy klikněte na tento odkaz - Zásahy SDH Luštěnice 2008 - 2010
Atom

PODPORUJEME
Cvičení 13. okrsku
výcvik jednotky 2.11.2008 každoroční okrskové cvičení proběhlo v neděli odpoledne opět v Luštěnicích - místní části Zelená. Pro letošek byla zvolena odlišná forma - šlo spíše o společný výcvik než o simulaci zásahu

13. okrsek tvoří SDH z obcí Luštěnice (JPO III), Kosořice (JPO V), Rejšice (JPO V), Smilovice (JPO III) a Voděrady (JPO V). Cvičení se zúčastnila všechna SDH kromě Voděrad (patří obecní úřad Luštěnice). Členové SDH Rejšice jsou v současné době zařazováni do JSDH Smilovice (patří pod stejný obecní úřad) a cvičení již absolvovali s touto jednotkou.

Při požáru v Akumě jsme zjistili pár nedostatků ve výcviku našich jednotek a po dohodě s vedením ostatních SDH jsme pozměnili formu cvičení z cvičného zásahu na společný výcvik některých postupů při zásahu. Postupně jsme tedy procvičili nositele dýchací techniky, výrobu a aplikaci pěny, útočný proud do druhého patra budovy a útočný proud po žebříku.

Na celé cvičení dohlížel velitel stanice HZS středočeské kraje Benátky nad Jizerou pan Jaroslav Šlégr. Jeho rady především pro nositele dýchací techniky byly neocenitelné.

Pro nositele dýchací techniky jsme žřídili takový malý polygon v přízemní budově, kde jsme zakouřili dvě místnosti spojené otvorem ve zdi o rozměrech cca 70 x 70 cm. Do jedné z místností byl umístěn cvičný figurant "akumamedvěd", kterého každé družstvo po nalezení přesunulo na jiné místo.

pár slov před cvičením

pár slov před cvičením, aby hoši moc nezlobili

Petr a Jarda v maskách

Petr jirásko a Jarda Doleček ml. v maskách před nástupem do "polygonu"

východ z našeho "polygonu"

ke konci výcviku už chodby přestávaly být zakouřené

S úspěchem jsme zkoušeli vyrobit těžkou i střední pěnu. Výborně se nám k tomu hodil betonový bazének, na jehož naplnění stačilo 3500 l vody a 40 l pěnidla.

výroba těžké pěny

těžká pěna

výroba střední pěny

střední pěna

bazén plný pěny

bazén byl plný až po okraj

Útočný proud do druhého patra i po žebříku jsme vedli do stejné budovy, jen žebřík jsme vysouvali pouze do prvního patra.

Honza Cigánek

Honza Cigánek balí hadice po útočném vedení do patra

útočný proud po žebříku

Jarda Doleček ml. zajišťuje žebřík