Výcvik s HZS Mladá Boleslav

Autor: Štěpán Klička <stepan.klicka(at)gmail.com>, Téma: výcvik jednotky, Vydáno dne: 04. 10. 2009

3.10.2009 - cyklická odborná příprava velitelů a strojníků jednotek kategorie JPO III.

V sobotu 3.10.2009 pořádal HZS Středočeského kraje, územní odbor Mladá Boleslav, praktickou část cyklické odborné přípravy velitelů a strojníků jednotek kategorie JPO III. Protože naše jednotka patří do této kategorie, nemohli jsme samozřejmě na výcviku chybět.

Po předchozích zkušenostech byl pro výcvik opět vybrán bývalý vojenský prostor v Bělé pod Bezdězem. Začalo se v 9 hodin již tradičním nástupem jednotek a seznámením s úkoly, které se měly při výcviku plnit. Jako první přišla na řadu dálková doprava vody hadicemi za použití nádrží cisteren. Po úspěšném splnění tohoto úkolu přišel na řadu úkol druhý, složitější, a to dálková doprava vody hadicemi bez použití nádrží cisteren.

Cvičení se zúčastnilo celkem 19 jednotek, které byly rozděleny do dvou skupin. Každá skupina měla vytýčenu jinou trasu, ale čerpací stanoviště a simulované požářiště byly vždy vedle sebe. Vzdálenost mezi cisternami byla cca 100 metrů a celkové převýšení cca 20 metrů. Komunikace mezi jednotkami probíhala pomocí radiostanic, každá skupina měla svůj kanál.

Po splnění obou úkolů proběhlo vyhodnocení celého výcviku a zástupci HZS seznámili jednotky s plány na odbornou přípravu pro rok 2010.

Na místě byl i stánek Výzbrojny požární techniky s ukázkami prodávaného vybavení. Zajímavá byla ukázka motorové stříkačky japonské provenience Tohatsu, která i přes svůj subtilní vzhled podávala celkem vysoký výkon.příjezd jednotekmjr. ing. Jan Lejsek při ranní instruktážinastoupené jednotkyrozmístění jednotekvytvoření dopravního vedeníJSDH LuštěniceJSDH VšejanyJSDH Mnichovo HradištěJSDH BeznoJSDH KatusiceJSDH Semčice

Další fotografie si můžete prohlédnout ve webových fotogaleriích Jardy Langa a Štěpána Kličky.