13. soustředění hasičů a záchranářů

Autor: Štěpán Klička <stepan.klicka(at)gmail.com>, Téma: výcvik jednotky, Vydáno dne: 10. 11. 2008

7. - 9.11.2008 - třinácté soustředění dobrovolných hasičů a záchranářů (dřívějším názvem Red Cross Camp 13) proběhlo samozřejmě s naší účastí v Bechyni.

Soustředění se zúčastnily týmy z různých koutů republiky, mimo nás přijeli i JSDH Příbram, JSDH Příbram ? Březové hory, JSDH Turkovice, JSDH Přehořov, JSDH Nebušice, JSDH Milevsko, JSDH Chrášťany, JSDH Bechyně, JSDH Čimelice, VZS ČČK Soběslav, SDZ Žatec, absolventi SVZŠ Medea Praha, studenti DZZ Ústí nad Labem a armáda ČR z posádky Strakonice.

Tohoto soustředění jsme se zúčastnili již po páté a opět jsme nebyli zklamáni. Pořadatelé si pro zasahující týmy připravili scénáře s tématikou výbuchu plynu, hromadné dopravní nehody, povodně a požáru v budově určené k demolici. Mimo objektů a prostor města jsme měli možnost zasahovat i v jinak nepřístupném vojenském prostoru. Zásahy probíhaly dnem i nocí, páteční nocí počínaje a nedělním ránem konče. Mezi nejnáročnější zasahy patřila hromadná dopravní nehoda a zásah po povodni, který probíhal v údolí pod bechyňským mostem v sobotu odpoledne a večer. Nasazení figurantů i organizátorů bylo obrovské a zásahy byly velice reálné. V sobotu dopoledne proběhla i ukázka armádních chemiků, kdy jsme si mohli prohlédnout jejich dekontaminační linky.

Děkujeme všem organizátorům i zúčastněným kolegům za skvělé cvičení a těšíme se na další pokračování.

záchranáři u nehody

hromadná nehoda

záchranáři a hasiči u hromadné dopravní nehody

nehoda po ukončení zásahu